Gmina

Bezpłatne wykonanie zabiegu sterylizacji i kastracji psów i kotów

W związku z pozyskaniem dotacji w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt-Mazowsze dla zwierząt 2023” Wójt Gminy Sobolew ogłasza nabór wniosków o bezpłatne wykonanie zabiegu sterylizacji i kastracji psów i kotów (wraz z ich czipowaniem i rejestracją w bazie danych Safe-Animal).

Wnioski mogą składać mieszkańcy Gminy Sobolew posiadający psy i koty obu płci. Program dotyczy zwierząt powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujących się do znieczulenia ogólnego.

Warunkiem skorzystania z programu, jest złożenie pisemnego wniosku w Urzędzie Gminy w Sobolewie wraz z okazaniem dokumenty potwierdzającego aktualne szczepienie zwierzęcia  przeciwko wściekliźnie.

Zabieg sterylizacji i kastracji oraz czipowanie będzie wykonywała Firma Usługowo – Handlowa ”WiW” Jerzy Wiśniewski Mirosław Wyszomierski s. c. ul. Leśna 6, 08-460 Sobolew, po wcześniejszym ustaleniu terminu.

O udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór wniosków prowadzony będzie do 6.10.2023 r. lub do wcześniejszego wyczerpania środków.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 25 682 50 23 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Sobolewie, pokój nr 30.

Zadanie pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Sobolew” współfinansowano
ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Pliki do pobrania:

  1. Wniosek o przyznanie dofinansowania wykonania zabiegu sterylizacji/kastracji/czipowania zwierząt domowych.
  2. RODO bazy Safe Animal

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego