Gmina

Spotkanie Informacyjne

Szanowni Mieszkańcy,

Wójt Gminy Sobolew zaprasza mieszkańców Gminy na spotkanie informacyjne w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się 17 marca 2022 r. o godz. 10:00 w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Sobolewie.

Zostaną przedstawione Nowe Założenia Programu. Dowiedzą się Państwo jakie są progi dochodowe i kwoty dofinansowania oraz jak prawidłowo złożyć wniosek o dofinansowanie, i jakie dokumenty są niezbędne, aby go rozliczyć. Wszelkich informacji udzieli Państwu koordynator gminnego punktu informacyjno-konsultacyjnego. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców.

Program Priorytetowy „Czyste powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów. Skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych. Dzięki Programowi można uzyskać wsparcie finansowe na wymianę wysokoemisyjnego kotła grzewczego, ocieplenie domu, wymianę okien, drzwi, jak również bram garażowych, mieszczących się w bryle budynku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego